"Teatr podobnie jak książka, rozwija umysł i wyobraźnię"

3-IMG 5014

"Teatr podobnie jak książka, rozwija umysł i wyobraźnię"

Od dwóch lat inspiracją do pracy z dziećmi jest dla nas nie tylko książka ale i teatr. Jako, że jest to temat bardzo obszerny, obejmujący swą tematyką bardzo różnorodne zagadnienia, skupiliśmy się na teatrze kukiełkowym. Zabawę w teatr rozpoczęliśmy w 2016 roku, przedstawieniem o Misiu Bysiu, który nie umiał dzielić się zabawkami. W 2017 przyszła kolej na niesforną, zwariowaną z wielkim sercem Pippi. 8 lutego 2018 r. zaprosiliśmy najmłodszych czytelników na przedstawienie o Wilku. Tworząc scenariusz wzorowaliśmy się na kolekcji książek znajdujących się w zbiorach bibliotecznych "Przygody Wilka". Wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzenia czasu w Bibliotece.

Organizując Teatr pragniemy by dzieci przeżywały najróżniejsze nastroje i uczucia. Nasze inscenizacje mają spełniać rolę edukacyjną. Takie właśnie było dzisiejsze przedstawienie. Wilk nudził się, nie wiedział co ma robić. Nawet zabawy z przyjaciółmi nie sprawiały mu radości. Wpadł więc na pomysł by spełnić swoje największe marzenie, wyruszyć w podróż dookoła świata. Odwiedził wiele pięknych miejsc : Francję, Wenecję, Londyn, Egipt... lecz w końcu zatęsknił za krajem ojczystym, za swym ukochanym lasem. Swoją podróż podsumował słowami "wszędzie jest pięknie i dobrze lecz we własnym kraju najlepiej".

Dzisiejsze przedstawienie przeniosło dzieci w piękny świat, w którym wszystko może się zdarzyć, w którym spełniają się marzenia. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród małych widzów o czym świadczy duża frekwencja - 130 osób.

1-teatr post

1-IMG 4957