Poetyckie spotkanie w Bibliotece

8

22 lutego 2018 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu miała miejsce promocja tomiku wierszy Ks. Bogdana Blajera "Uwielbiaj Duszo moja Pana". Podczas spotkania, wiersze kapłana, historyka sztuki i artysty malarza zaprezentowały członkinie Koła Przyjaciół Poezji działającego przy Wieluńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Utwory z najnowszego tomiku poezji gościa wieluńskiej książnicy czytały: Strzeżysława Brodziak, Bogumiła Gońda, Anna Guzek, Wielisława Łukomska i Bożena Rabikowska (autorka prezentacji multimedialnej będącej doskonałym uzupełnieniem słowa poetyckiego). Muzyczną atrakcją wieczoru był występ Julii Zadwornej, Katarzyny Panaszek i Mai Ciach, wychowanek Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopiecznych Zofii Szpikowskiej.
Podczas poetyckiego spotkania w Bibliotece, licznie zgromadzona publiczność, poznała historię powstania tomiku" Uwielbiaj Duszo moja Pana" oraz tematykę utworów zawartych w zbiorku. Ks. Bogdan Blajer opowiedział również o swoich licznych pasjach, zarówno tych artystycznych jak tych spoza kręgu sztuki. Podczas literackiego wieczoru w Bibliotece można było podziwiać wystawę prac malarskich kapłana Archidiecezji Częstochowskiej. Ekspozycja będzie dostępna do 30 marca 2018 r.

1

2