39. spotkanie DKK

dkk 39<popup>

22 lutego 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie Klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książek.
Książka Anny Kamińskiej -„Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” to relacja z życia Simony, która miała urodzić się chłopcem i przynieść rodzinie chwałę i splendor nazwisku. Kiedy dorosła odważyła się pójść własna drogą. Była prawdziwym obrońcą i przyjacielem zwierząt. Kochała i broniła Puszczę Białowieską i aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Kamińska opisuje z jaką determinacją Simona starała się żyć według własnych pasji i zamiłowań, tak aby zachować wierność sobie i swoim wartościom.