26. spotkanie z cyklu "Ludzie i ich pasje"

2-IMG 5237 - Kopia

15 marca 2018 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie i ich pasje". Organizatorami przedsięwzięcia byli Towarzystwo Przyjaciół Wielunia i miejska książnica. Tym razem gościem cyklu prezentującego od 17 lat sylwetki wybitnych wielunian był poeta, pisarz Maciej Bieszczad. Podczas literackiego spotkania w Bibliotece, jego bohater zaprezentował  wiersze z tomików zatytułowanych: Elipsa, Okolice Gerazy, Arnion, Pogrzeby wróbli. Licznie zgromadzona publiczność, mała okazję wysłuchania fragmentów opowiadań autorstwa Macieja Bieszczada. W rozmowie z prowadzącą spotkanie Iwoną Podeszwą, poeta odpowiadał na pytanie związane z twórczością poetycką oraz prozatorską.

W trakcie rozmowy pojawiły się wątki osobiste oraz informacja o planach pisarza na najbliższą przyszłość.

Muzycznie uświetnił spotkanie występ Julii Zadwornej i Katarzyny Panaszek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu Podopiecznych Zofii Szpikowskiej.

1-IMG 5234 - Kopia

1-IMG 5249