Warsztaty wydawnicze

10-w10

(...)" Książka jest bytem z pogranicza świata organicznego i duchowego. W drukarni te dwa światy się spotykają. Od tej chwili nie ma już papieru i druku, nie ma słów i ilustracji – jest książka. Przedmiot, który w szczególny sposób łączy w sobie wysiłek wielu osób (...)". Aleksandra Cieślak "Książka do zrobienia"

19 kwietnia 2018 roku Magdalena Kapuścińska przeprowadziła warsztaty wydawnicze, w których udział wzięli młodzi czytelnicy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu. Z literaturą Pani Magdalena związana jest od wielu lat, aktywnie ją propaguje poprzez  promocje tomików wierszy, prowadzenie Klubu Satyryka "Ja gęgole" czy warsztatów wydawniczych. Na dzisiejszych zajęciach prowadząca przekazała uczestnikom wiedzę dotyczącą ścieżki jaką trzeba przejść od pomysłu do książki, która zainteresuje, zyska sympatię i zostanie z czytelnikiem na lata. Twórcza praca sprawiła młodym uczestnikom warsztatów dużo przyjemności i wywołała uśmiech, a efekt końcowy wykonanych prac - okładka do książki, dała dzieciom ogromną satysfakcję. Na zakończenie wszyscy zostali mianowani na młodszego specjalistę do spraw publikacji.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Książka niezmiennie ważna" sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

01-w1

02-w2