Warsztaty „Chcę robić w życiu to, co lubię”

w4

Dzisiejsze warsztaty, odbywające się w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, zatytułowane zostały „Chcę robić w życiu to, co lubię”. Zajęcia mają przygotować młodzież do wykonywania zawodu, najbardziej odpowiedniego dla ich preferencji. Podczas pracy w grupach, uczestnicy losowali kartki z zawodami. Ich zadaniem było stworzyć wspólnie firmę z kompletnie różnych profesji. To ćwiczenie ma uczyć młodych ludzi elastyczności na rynku pracy, zaradności i umiejętności pracy w zespole. Warsztaty mają też za zadanie pokazać, że jeśli nie uda się znaleźć wymarzonej pracy, co na początku drogi zawodowej młodych ludzi jest trudne, to warto próbować własnych sił w tworzeniu firmy lub przebranżowieniu się.
Warsztaty łączą naukę z zabawą.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1a z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu wraz z opiekunem Beatą Solą.