Spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

9

4 czerwca 2018 r.  Miejska i Gminna Bibliotek Publiczna w Wieluniu rozpoczęła realizację projektu edukacyjno – literackiego „Fantastyczny Wieluń”.  Wydarzeniem inaugurującym przedsięwzięcie było spotkanie z Wojciechem Siudmakiem  artystą malarzem i rzeźbiarzem pochodzącym z Wielunia, mieszkającym na stałe we Francji. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez Marka Bergera, aktora teatru „wpół do czwartej”, tekstu Wojciecha Siudmaka  „Sztuka fantastyczna” . Zaproszony gość opowiadał o  szczególnych związkach z fantastyką i kosmosem, jakie zrodziły się w Wieluniu. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać życiorys artystyczny rzeźbiarza, osiągnięcia, osobiste projekty i te związane z Wieluniem . Jak się okazuje, twórczość Wojciecha Siudmaka ściśle związana jest z literaturą fantastyczną. Rysunki artysty znajdują się w bibliofilskich wydaniach książek Philipa Dicka oraz Franka Herberta.  Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna  ilustrująca dorobek artystyczny Wojciecha Siudmaka.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

3

5