Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim

male IMG 6956

7 czerwca 2018 r. w Czytelni MiGBP w Wieluniu gościliśmy Andrzeja Ziemiańskiego. Polskiego pisarza fantastyki, twórcy popularnego cyklu „Achaja”. Spotkanie w ramach projektu „Fantastyczny Wieluń” poprowadziła Magdalena Pioruńska. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się o pasjach Andrzeja Ziemiańskiego, początkach jego twórczości i pisania pod pseudonimem, a także dlaczego mówi o sobie „architekt – teoretyk”. Ze swoistym poczuciem humoru opowiadał o nagrodach i artystycznych planach na przyszłość. Autora niezwykle miło zaskoczyły liczne pytania od publiczności i zainteresowanie jego twórczością oraz związkami z Wrocławiem. Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim było wspaniałym doświadczeniem dla miłośników fantastyki w Wieluniu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

male IMG 6987

male IMG 7007