RzeczpospoCzyta

5-IMG 7312

Pod takim właśnie hasłem 9 czerwca 2018 r. obyła się IV wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek".

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten czas spędzić z nami. Szczególne podziękowania składamy Chórowi i Zespołowi Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego oraz akompaniatorowi Zbigniewowi Szpikowski. Podczas spotkania w Bibliotece mieliśmy okazję wysłuchania przepięknego koncertu nawiązującego do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowano też utwory mówiące o tym jak ważnym miejscem jest Biblioteka oraz popularyzujące czytanie książek. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych czytelników wzbudziła niespodzianka wieczoru "Meteoryty książkowe".

Dzieci chętnie rozwiązywały literackie zagadki, za co otrzymywały nagrody książkowe.

Do zobaczenia za rok!

1-IMG 7246