logo bip

„W służbie człowiekowi”

 
 

Trwa Tydzień Bibliotek….

„W służbie człowiekowi” to akcja, którą już od ponad 2 lat organizujemy w naszej bibliotece. Kierujemy ją do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są to spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, które codziennie pomagają innym. Dzięki akcji  mamy możliwość poznawać różnorodność świata pracy i inspirować naszych uczestników do odkrywania swoich pasji i zainteresowań. 

13 maja 2024 r. naszym gościem była żołnierz Wojska Polskiego Barbara Kręzel z 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.

W dzisiejszym spotkaniu wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu, Szkoły Podstawowej nr 4 im Królowej Jadwigi w Wieluniu oraz Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach.

Pani Barbara podzieliła się z uczestnikami spotkania nie tylko swoimi doświadczeniami zawodowymi, ale także opowiedziała, jak można zostać żołnierzem.

Niezwykle ciekawym elementem dzisiejszego spotkania było przyniesienie przez panią Barbarę plecaka pełnego ekwipunku żołnierza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przymierzały różne przedmioty, takie jak hełm, kamizelka, kapelusz. Mogły też zgłębiać tajniki zestawu ratowniczego, co było niezwykle pouczające i inspirujące.

Nasi mali goście zadawali mnóstwo pytań, wykazując się ogromnym entuzjazmem i ciekawością. To było dla nas niezwykle budujące i pokazało, jak ważne jest edukowanie dzieci na temat różnych zawodów oraz ich codziennej służby dla społeczeństwa.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które będzie dla nas wszystkich nie tylko miłym wspomnieniem, ale także symbolem naszej wspólnej przygody i nauki.

Dziękujemy pani Barbarze za jej inspirujące słowa i zaangażowanie w dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za ich aktywny udział i ciekawość. Już nie możemy się doczekać spotkań z kolejnymi bohaterami naszej akcji!






Projekty

Niepodległa
Łódzkie czyta
DKK
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego
Sieć na  kulturę
Program rozwoju bibliiotek
Unia
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka narodowa