"Artystyczne zdobnictwo bibułkowe - jesienne kwiaty"

Bibułkarstwo, czyli tzw. kręcenie kwiatów z bibuły to stary zwyczaj, którym zajmowały się nasze babcie i prababcie. W chwili obecnej należy do tzw. ginących rękodzieł.

W dniu 3 listopada br. w miejskiej książnicy odbyły się warsztaty z bibułkarstwa artystycznego. Prowadząca - Anita Kuś, miłośniczka nieco już zapomnianego rękodzieła artystycznego, zarażała swoją pasją uczestników zajęć. Przekazała im sztukę tworzenia kwiatów z bibuły marszczonej i krepiny. Warsztatowicze poznali technikę wycinania, skręcania, rolowania i zwijania bibuły. Efektem 3-godzinnej pracy były nie tylko pojedyncze  kwiaty, ale całe kompozycje kwiatowe.

W warsztatach wzięli udział mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Wieluniu.

Oto efekty ich samodzielnej pracy.