Konkursy

 

 

BOOKTALKING Z MIEJSKĄ
- CZYLI MÓWIONA RECENZJA KSIĄŻKI

Regulamin

 1. Organizatorem Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

 2. Konkurs realizowany jest w ramach Tygodnia Bibliotek 2020.

 3. Konkurs na Booktalking będzie trwał od 17 kwietnia – 10 maja 2020 r.

 4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 15 maja 2020 r.

 5. Cele konkursu: upowszechnianie czytania dla przyjemności, zachęcanie do sięgnięcia po różnego rodzaju literaturę, rozwijanie świadomości literackiej, doskonalenie umiejętności autoprezentacji oraz proponowanie najbardziej wartościowych pozycji literackich.

 6. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników książek powyżej 18 roku życia.

 7. Zadaniem uczestnika konkursu jest nagranie filmu, który zawiera ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu. Wypowiedź nie może przekroczyć 4 minut. Na ocenę będą miały wpływ: mówienie z pamięci, oryginalna forma prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulacja głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji.

 8. Film powinien być przesłany bezpośrednio na skrzynkę elektroniczną biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Opisany imieniem i nazwiskiem.

 9. Zgłoszenie pracy na konkurs wymaga także pisemnego wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku (do celów związanych z ogłoszeniem wyników konkursu oraz przekazaniem praw majątkowych i autorskich do zgłoszonej pracy i zgody na jej wykorzystanie do publikacji i promocji konkursu lub biblioteki.)

 10. Na zwycięzcę czeka rower ufundowany przez FIRMĘ ZASADA BIKES.

 11. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie.

 12. We wszystkich sprawach nieokreślonych w Regulaminie decyduje Komisja Konkursowa i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do jej Członków.

Wskazówki dla uczestników:

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły, czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących fragmentów”.


ZGODA uczestnika

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z uczestnictwem
w konkursie BOOKTALKING Z MIEJSKĄ - CZYLI MÓWIONA RECENZJA KSIĄŻKI, organizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę w Wieluniu

…………………………………………………………………………………………………………………………

                                                                     (imię i nazwisko uczestnika )

Administratorem danych osobowych jest Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podanie danych jest niezbędne do realizacji zadań statutowych placówki. Dane osobowe będą przechowywane do czasu obowiązywania odpowiednich przepisów prawa. Filmiki z krótką recenzją książki, umieszczone będą na Facebooku Biblioteki, będą widniały do czasu zgłoszenia prośby o ich usunięcie.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do złożenia skargi w związku z przetwarzaniem ww. danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podstawa prawna:

 • Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych

 • Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach


******************************************

k1


k2


k3


k4 

 

**************************************************************************


 

Projekty

 • pson
 • mkidn
 • nprc