Dyskusja o książce dla dzieci - projekt „Czytanie zbliża”

aIMG 9977

2 kwietnia 2019 r. w Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zainaugurowała projekt literacki „Czytanie zbliża” .
W Filii dla Dzieci odbyła się dyskusja o książce z najmłodszymi czytelnikami biblioteki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Podczas dyskusji poznaliśmy preferencje czytelnicze dzieci, ich ulubione lektury i bohaterów. Uczniowie chętnie opowiadali o tym jak i gdzie czytają oraz jaką rolę pełni książka w ich życiu. Nad przebiegiem spotkania czuwała prowadząca - Anna Stępień. Dyskusję zakończył quiz czytelniczy ze znajomości lektur, a wszystkie dzieci biorące udział w dyskusji zostały nagrodzone naklejką z bohaterem literackim.
Biblioteka zyskała nowych czytelników, którzy po dyskusji chętnie wypożyczali książki oraz zgodnie stwierdzili, że czytanie zbliża.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

aIMG 9926

aIMG 9972