Jolanta Maria Kaleta - spotkanie autorskie

9

10 maja 2019 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się niezwykłe spotkanie z pisarką Jolantą Marią Kaletą. Wydarzenie, którego partnerem była Księgarnia Globus wpisało się w XVI edycję Tygodnia Bibliotek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak to się stało, że Jolanta Maria Kaleta z zawodu historyk i politolog zaczęła pisać książki, dlaczego Dolny Śląsk jest miejscem, w którym najczęściej umieszcza akcję swoich książek oraz gdzie autorka 12 powieści kryminalno - sensacyjno - przygodowych szuka inspiracji do swoich utworów.
W rozmowie z prowadzącą spotkanie Iwoną Podeszwą pisarka zdradziła, również która z bohaterek jest jej alter ego. Znaczna część spotkania w Bibliotece poświęcona była najnowszej powieści Jolanty Marii Kalety "Wojna i miłość". Znakomity romans historyczny to historia wielkiej miłości polskiej szlachcianki Katarzyny i rosyjskiego dragona Igora brutalnie przerwana przez wybuch I wojny światowej.
Na zakończenie literackiego wydarzenia w Bibliotece wszyscy zainteresowani stali się posiadaczami najnowszej książki Jolanty Marii Kalety wraz z autografem pisarki.

3

5