„Józef Piłsudski – życie i działalność w latach 1867 – 1935” – konkurs historyczny

IMG 8419 k

24 października 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się konkurs historyczny „Józef Piłsudski – życie i działalność 1867 – 1935”.  Organizatorami przedsięwzięcia byli Towarzystwo Przyjaciół Wielunia i miejska książnica. Wydarzenie miało na celu uczczenie  100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypomnienie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz popularyzowanie literatury historycznej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Autorem pytań , a zarazem przewodniczącym jury był wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wielunia Stanisław Pioruński. Sponsorem nagrody głównej – roweru, była firma Zasada Bikes, a nagrody za zdobycie II, III i IV miejsca ufundowała Społem PSS „Tęcza”
w Wieluniu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz książki ufundowane przez miejską książnicę i TPW.

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce – Zuzanna Mateusiak - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu

II miejsce – Żaneta Banach – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu

III miejsce -  Franciszek Żuchowski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

IV miejsce – Aleksandra Wolniak – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu

IMG 8357 k

IMG 8366 k