Ludzie i ich pasje - Magdalena Pioruńska

2-IMG 0664

30 marca 2017 r. w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się już 24. spotkanie z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Organizatorami wydarzenia byli : Towarzystwo Przyjaciół Wielunia oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Magdalenę Pioruńską – kobietę wielu pasji, licznych zainteresowań, wielbicielkę kreatywnej twórczości literackiej. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Redaktor naczelna Szuflada.net, prezes Fundacji Szuflada oraz nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Głównym tematem spotkania była książka „Twierdza Kimerydu”. Autorka zachęcała do sięgnięcia po lekturę charakteryzując krótko ciekawą i wielowątkową fabułę. Następnie wyjaśniała pochodzenie zagadkowo brzmiącego tytułu. Pani Magdalena dała się poznać jako wielbicielka podróży, przyznając, że najbliższe jej sercu są Bałkany. Autorka wielokrotnie powtarzała, że nie zamierza „szufladkować” swojej twórczości i jest otwarta na nowe formy literackie. W przyszłości planuje wydać książkę o tematyce kryminalnej. Pani Magdalena opowiadała o początkach swojej twórczości, nawiązując do anegdot z dzieciństwa, czym wprawiła uczestników spotkania w świetny nastrój.

Magdalena Pioruńska jest bardzo ciekawą postacią literacką na ziemi wieluńskiej. Spotkanie z nią pokazało czytelnikom jak ważnym i inspirującym czynnikiem jest otwartość w pracy pisarza. Autorka zachęcała uczestników spotkania do własnej aktywności literackiej.

1-IMG 0650

1-IMG 0671