Melania Kapelusz gościem Filii Bibliotecznej w Turowie i Dąbrowie

aIMG 0012

03.04.2019 r. gościem w Filii Bibliotecznej w Turowie była Melania Kapelusz. Autorka książek pt. : „Mężczyzna w zielonych spodniach”, „Krasnoludki”, „Kot, czyli historie z pewnego podwórka”. Spotkanie rozpoczęła dyskusja o mitach, a następnie autorska odczytała fragment mitu o powstaniu świata ze swojej książki „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”. Uczestnicy spotkania – uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurowie, poznali losy Welesa i Peruna, o których rozmawiali wspólnie z autorką. Melania Kapelusz pytała dzieci o ich doświadczenia z książką, o to co znajduje się w bibliotece oraz co odróżnia bibliotekę od księgarni. Następnie autorska zaprezentowała czasopismo „Świerszczyk” , w którym publikuje pamiętnik tytułowego bohatera oraz odczytała fragment swojego artykułu o nadejściu wiosny.
Na koniec spotkania autorska odpowiadała na pytania dzieci oraz podpisywała swoje książki.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

aIMG 0030

aIMG 0056