Mój Ożarów daleki i bliski - promocja II wydania

o1

16 września 2021 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu miała miejsce promocja II wydania książki Zofii Białas „Mój Ożarów daleki i bliski”. Autorka, emerytowana nauczycielka i bibliotekarka zabrała uczestników spotkania w niezwykłą podróż po historii, architekturze i kulturze Ożarowa. Opowiedziała o tym, jak zbierała materiały i co zadecydowało o powstaniu drugiego wydania publikacji. Nie zabrakło również historii z życia mieszkańców Ożarowa. Prelekcji towarzyszyła prezentacja archiwalnych zdjęć zamieszczonych w książce „Mój Ożarów daleki i bliski”. Podczas spotkania, jego uczestnicy podzielili się z autorką przemyśleniami na temat najnowszej publikacji Zofii Białas. W holu MiGBP w Wieluniu dostępna jest wystawa zdjęć przygotowanych przez Zbigniewa Stępnia oraz miniatur trzech zabytków Ożarowa, które wykonał Edward Chłód z Ożarowa.

o3

o2