„Ścieżki kariery zawodowej prowadzące do sukcesu” - warsztaty

IMG 0625

30 marca 2017 r. w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, odbyły już ostatnie warsztaty z cyklu poradnictwa zawodowego. Uczestniczyła w nich klasą 3 d z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Spotkanie rozpoczęło się od ćwiczenia w parach, zatytułowanego: „Jak długo trwa minuta?” Uczniowie słuchali siebie nawzajem w ciągu 60 sekund, nie mogąc w tym czasie zadawać pytań. Kolejnym zadaniem było wytrzymanie minuty w ciszy. Kiedy uczeń uznał, że czas ćwiczenia upłynął, siadał na swoje miejsce W ten sposób każdy sprawdził swoje „poczucie czasu”.

Po praktycznej formie ćwiczeń nastąpiło powtórzenie wiadomości z pierwszych warsztatów. Uczestnicy skupili się na charakterystyce sukcesu, a następnie przybliżyli pojęcie kariery. Z czym to słowo kojarzy się współcześnie, czym jest kariera, do jakich kategorii i etapów życia odnosimy się, mówiąc o karierze.

Warsztaty z poradnictwa zawodowego były nową formą spotkań dla młodzieży. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się maturzystom w dorosłym życiu.

IMG 0635-crop

IMG 0628 p