Spotkanie z twórczością ks. Bogdana Blajera

aIMG 1358

6 czerwca 2019 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyła się promocja kolejnego tomiku wierszy ks. Bogdana Blajera "Chodząc po niebie".
Urodzony w Wieluniu kapłan Archidiecezji Częstochowskiej po raz trzeci zaprezentował swoje wiersze miłośnikom poezji w Wieluniu. Po raz pierwszy gościliśmy proboszcza parafii św. Kazimierza w Częstochowie w 2017 r. Wtedy mieliśmy okazję podziwiać wiersze z debiutanckiego tomiku "Z palety barw i życia kart". Rok później w miejskiej książnicy wybrzmiały utwory zamieszczone w zbiorku "Uwielbiaj Duszo moja Pana". Podczas literackiego popołudnia w Bibliotece, 6 czerwca 2019 r. wiersze ks. Bogdana Blajera czytali członkowie Koła Przyjaciół Poezji działającego przy Wieluńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku : Bożena Rabikowska, Ewa Głogowska, Anna Guzek oraz młodzież z koła teatralnego "wpół do czwartej" działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu: Natalia Dziedzic, Jakub Nakiela. Błażej Stanek. Wyboru wierszy ks. Bogdana Blajera prezentowanych w Bibliotece dokonała Ewa Głogowska . Przepiękną prezentację, znakomicie ilustrującą prezentowane teksty przygotowała Pani Bożena Rabikowska. Spotkanie z ks. Bogdanem Blajerem stało się też okazją do zaprezentowania jego twórczości malarskiej. W galerii biblioteki można było podziwiać obrazy namalowane przez bohatera spotkania. Muzycznie wydarzenie uświetnił występ Julianny Sitek.

aIMG 1294

aIMG 1344