Dyskusja o książce dla młodzieży

4-aIMG 5712

W ramach projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu: Książka niezmiennie ważna odbyło się spotkanie przygotowane
i poprowadzone przez panią Annę Pawlak – Łacinę, nauczycielkę i bibliotekarkę Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu i adresowane do młodzieży zainteresowanej czytaniem książek.

W Dyskusji o książce dla młodzieży uczestniczyli uczniowie ZS nr 2 . Podczas spotkania uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi czytania książek, prezentowali swoje ulubione lektury, zachęcali innych do sięgnięcia po wytypowane przez nich pozycje wydawnicze. Zapisano również sentencje z przyniesionych książek, tworząc plakaty z uniwersalnymi, ponadczasowymi mądrościami. Rozmawiano
o tym, czego uczą nas książki i co z nich zapamiętujemy. Poruszano również zagadnienia czytania dla przyjemności i z poczucia obowiązku, o lekturach szkolnych i o wpływie nawyków z dzieciństwa na nasze zainteresowanie literaturą.

Podsumowując dyskusję o książce stwierdzono, że książka jest naprawdę niezmiennie ważna i bez literatury smutny byłby ten świat. Warto czytać książki – warto je zaprosić do swojego życia.

Wydarzenie w ramach projektu : "Książka niezmiennie ważna ! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MiGBP w Wieluniu. " Sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

1-aIMG 5668

2-aIMG 5678