"Książka niezmiennie ważna ! " - wystawa

IGP9921

W Czytelni MiGBP podziwiać można wystawę publikacji ze zbiorów biblioteki, zatytułowaną "Książka niezmiennie ważna !" Jest ona podzielona tematycznie : w gablocie poziomej znajdują się publikacje inspirowane dziełem "1001 książek, które musisz przeczytać "czyli najważniejsze książki jakie ukazały się na przestrzeni lat. W gablotach pionowych znajdują lektury szkolne oraz najważniejsza dzieła polskich autorów tj : Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Wisława Szymborka czy Czesław Miłosz. W antyramach ukazujemy najciekawsze aforyzmy związane z książkami, cytaty znanych twórców ze świata literatury oraz zdjęcia ukazujące aktywność czytelniczą w różnym wieku.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym projektowi "Książka niezmiennie ważna ! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MiGBP w Wieluniu", sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

IGP9923

IGP9925