III edycja Konkursu Jednego Wiersza

e1

10 maja 2018 r. w podwojach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu rozstrzygnięto " Konkurs jednego wiersza".

Literackie wydarzenie w książnicy wpisało się w obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W konkursie trwającym od 19 marca do 23 kwietnia 2018 r. wzięli udział uczniowie wieluńskich szkół podstawowych - klas II i III gimnazjalnych. W pracach jury wzięli udział: Anna Pawlak - Łacina - przewodnicząca oraz Magdalena Kapuścińska i Maciej Bieszczad. Sponsorem nagród konkursowych była Księgarnia "Globus" . Laureatką pierwszego  miejsca została Wiktoria Kędzierska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.

Muzycznie literackie spotkanie w Bibliotece uświetnił występ Mai Ciach wokalistki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopiecznej Zofii Szpikowskiej. Na zakończenie uroczystości przewodnicząca jury Anna Pawlak - Łacina zaproponowała uczestnikom spotkania literacką zabawę. Młodzież ze szkół podstawowych nr 4 i 5 w Wieluniu chętnie podjęła wyzwanie, dzięki czemu powstały ciekawe, krótkie formy poetyckie.

e2

e3