Czytelnia live

male IMG 6894

7 czerwca 2018 r. w MiGBP w Wieluniu odbyła się "Czytelnia live". Pomysłodawczynią i reżyserem przedsięwzięcia była Magdalena Pioruńska. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zaprezentowali adaptację fragmentów powieści fantastycznych. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać najciekawsze wątki książek tj: " Przebudzenie Doktora Sorena", "Twierdza Kimerydu", "5 sekund do IO". Lektorami w przedstawieniu byli aktorzy teatru "wpół do czwartej" działającego przy MiGBP w Wieluniu. Sceny spektaklu przeplatane były utworami muzycznymi: Elthon John - " I want love ", Ed Sheeran "Perfect", Chopin - "Spring Waltz (Mariage d' Amour) oraz "The night we met" - motyw muzyczny z filmu "13 powodów".
Mamy nadzieję, że ta nietuzinkowa forma zaprezentowania literatury zachęci młodzież do sięgnięcia po książkę, a także do podjęcia własnych inicjatyw twórczych.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury"

male IMG 6795

male IMG 6801