Najaktywniejszy czytelnik wakacji 2018

6-IMG 7531

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

Ogłaszając konkurs "Najaktywniejszy czytelnik wakacji" Biblioteka miała na celu aktywizację młodych czytelników do korzystania z usług Biblioteki w okresie wakacji.
31 sierpnia, w ostatnim dniu wakacji nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
Młodzi czytelnicy, rywalizujący między sobą w ilości przeczytanych książek, wyszli poza obszar Biblioteki. Podczas przemarszu ulicznego swoją obecność zasygnalizowali wykrzykując hasło "Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best". Przechodniom rozdawano ulotki promujące Bibliotekę.
"Wyzwanie czytelnicze" podjęło 31 osób. Komisja konkursowa po szczegółowej ocenie rankingu czytelniczego wyłoniła 12 osób z największą liczbą przeczytanych książek.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Dominik Myszor, Mateusz Wróblewski
Ii miejsce - Apolonia Kędzia, Aleksandra Sputowska, Piotr Ciupa
III miejsce - Patrycja Szymańska, Michał Jajczak, Sylwia Dudzik, Viktoria Kowalczyk, Grzegorz Łacina, Małgorzata Łacina, Julia Jajczak

Nagrody ufundowali: Księgarnia GLOBUS Jarosław Rozmarynowski oraz Burmistrz Wielunia.
Dziękujemy.

1-IMG 7521