VII edycja Narodowego Czytania

IMG 7665

Ponad 140 osób uczestniczyło 8 września 2018 r. w VII wieluńskiej edycji ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".

W malowniczej scenerii, na skwerze przed miejską książnicą fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytali:

Ewa Głogowska, Bogumiła Gońda, Eugeniusz Gońda, Anna Guzek, Waldemar Kozera, Nina Pawlaczyk.

Muzycznie spotkanie uświetnił występ Chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego.

Podczas literackiego popołudnia przeprowadzono, również quiz ze znajomości "Przedwiośnia".

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek ze zbiorów MiGBP w Wieluniu zatytułowana " Sumienie polskiej literatury - - Stefan Żeromski".

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami postanowili posłuchać najpiękniejszych fragmentów lektury Narodowego Czytania 2018.

IMG 7676

IMG 7700