26. Finał WOŚP w Bibliotece

1-aIMG 4675

14 stycznia 2018 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu już po raz 7. włączyła się w WOŚP. W programie spotkania znalazły się m.in.: zwiedzanie na co dzień niedostępnych zakamarków książnicy, prezentacja najstarszej książki w bibliotecznych zbiorach oraz wystawy poświęconej Zbigniewowi Herbertowi. W trakcie orkiestrowego grania licznie zgromadzeni goście zapoznali się z ekspozycją "DROGA POLSKI DO WOLNOŚCI" oraz skorzystali z możliwości pobrania PINu uprawniającego do korzystania z wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Kulminacyjnym punktem bogatego programu był spektakl "W poszukiwaniu Kopciuszka" w wykonaniu koła teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu. Bardzo interesujący scenariusz przedstawienia przygotowany przez opiekunkę grupy Elżbietę Szaniec, piękne stroje, świetnie dobrana muzyka oraz znakomita gra młodych aktorów wprawiły w zachwyt wszystkich zebranych w czytelni MiGBP w Wieluniu.

aIMG 4603

aIMG 4614