8. wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

AIMG 3826<popup>

Za nami 8. wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.

Celem akcji, która odbyła się w sobotę, 1 października 2022 r. w godzinach 16.00 – 20.00 było promowanie w niekonwencjonalny sposób biblioteki jako miejsca spotkań z kulturą, z różnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla lokalnej społeczności.
Jak co roku, nasza biblioteka przygotowała moc atrakcji dla wszystkich.
Rozpoczęliśmy warsztatami robienia masła z degustacją dla dzieci, które przeprowadził Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie. Warsztatom towarzyszyła prezentacja wieluńskiego stroju regionalnego, lokalnych tradycji śpiewaczych oraz quiz z nagrodami.
Wieczór uatrakcyjniło głośne czytanie bajki „Pyza na polskich dróżkach”, a także projekcja filmu dla dzieci. Autorką scenariusza i prowadzącą tę część Nocy Bibliotek była Justyna Błaszczak kierownik Filii Bibliotecznej w Rudzie.
W drugiej części spotkania, autorka Joanna Gradowska zapowiedziała swoją najnowszą książkę dla dzieci „O Franku, piesku Łatku i pożarze grodu”.
Muzycznym zwieńczeniem wieczoru był przepiękny i bardzo profesjonalny występ uczniów Studia Piosenki Metro w Wieluniu pod kierunkiem Zofii Szpikowskiej.
Jak co roku podczas Nocy Bibliotek można było zwiedzić na co dzień niedostępne zakamarki Biblioteki oraz obejrzeć tymczasowe wystawy prezentowane w książnicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas tego niecodziennego wydarzenia.

Szczególne podziękowania składamy osobom i instytucjom, które wsparły nas w przygotowaniu i przeprowadzeniu Nocy Bibliotek, a są to:

Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie,
Zofia Szpikowska wraz z uczniami Studia Piosenki Metro w Wieluniu,
Joanna Gradowska autorka książki „Jak powstał Wieluń”,
Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu – sponsor,
Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krajewski - sponsor.

AIMG 3868

AIMG 3942