89. spotkanie DKK

20 marca 2024 r. w czytelni MiGBP odbyło się 89. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o publikacji Barbary Kosmowskiej - „Gobelin”. To wielowątkowa powieść psychologiczna, której losy bohaterów toczą się w Trójmieście. Główna bohaterka tka tytułowe gobeliny, a jej prace są prawdziwymi dziełami sztuki, które odnoszą sukcesy na światową skalę. Codzienność Anny wypełnia samotność, która potęguje nałóg. Głównym motywem książki jest historia bohaterki zmagającej się z alkoholizmem, bezradność bliskich jej ludzi i determinacja jaką podejmują w walce z jej nałogiem. W książce wplecione są losy jej przyjaciółek, artystycznego świata Trójmiasta oraz sądowe realia codzienności męża Anny - Jerzego. Pojawiają się wątki skomplikowanych relacji miłosnych i rodzinnych. „Gobelin” to mądra, pełna wartościowych refleksji i ciekawych spostrzeżeń książka. Zachęcamy do lektury !