Dyskusyjny Klub Książki - „Dworek pod Lipami”

DSCN0129

22 września 2016 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
W roli głównej - „Dworek pod Lipami” autorstwa Anny J. Szpielak.

Autorka potrafi stworzyć dla swoich czytelników niepowtarzalny klimat opowieści, dzięki któremu ciężko było oderwać się od losów głównej bohaterki. Sprytnie mieszające się wątki miłosne, przestawiony warsztat pisarski autorki bestsellerów, „od kuchni”, a także perypetie życia codziennego powodują, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Anna J. Szepielak zastosowała ciekawy zabieg, który sprawił, że jej książka różni się od innych powieści dla kobiet. Opisuje historię pisarki Gabrieli i jej życia prywatnego. Pozwala również czytelnikowi śledzić proces twórczy, z którego rodzi się Celina – główna bohaterka książki, pisanej przesz samą Gabrielę. Otrzymujemy więc dwa w jednym. Na oczach czytelnika rodzi się powieść, a losy głównej bohaterki przeplatają się z życiowymi doświadczeniami pisarki.

Dyskusja skupiła się wokół procesu powstawania „książki w książce”, a także wątku życia rodzinnego Gabrieli i jej skomplikowanych relacji z rodziną męża.

Zachęcamy do lektury.

DSCN0124