Dzień Pieczonego Ziemniaka w Masłowicach

DSC05641

10 września 2016 r. na dziedzińcu przed siedzibą Filii Bibliotecznej w Masłowicach odbył się festyn pod hasłem "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Organizatorami przedsięwzięcia były Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Filia w Masłowicach oraz Fundacja Mondo Cane. Spotkanie prowadziły Romualda Czyż oraz Ilona Banasiak. W programie imprezy znalazły się m.in. wspólne śpiewanie piosenki o ziemniaku, prezentacja tekstu "Krótka bajka o ziemniaku", konkurencja sportowa - slalom z ziemniakiem, wykonywanie przez dzieci figurek ziemniaczanych oraz wspólne zabawy dzieci i dorosłych. Dużą atrakcją dla licznie zgromadzonych na festynie najmłodszych mieszkańców Masłowic okazała się degustacja potraw z grilla. Na stole nie mogło zabraknąć pieczonego ziemniaka i pysznych kiełbasek.

DSC05530

DSC05524

DSC05548  kopia

DSC05555

DSC05573

DSC05580

DSC05590

DSC05630

Organizacja imprezy była możliwa dzięki współpracy kierownika Filii Bibliotecznej w Masłowicach Ilony Banasiak z przedstawicielką Fundacji Mono Cane Romualdą Czyż, Kołem Gospodyń Wiejskich w Masłowicach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Masłowicach oraz Radnym Rady Miejskiej w Wieluniu Janem Janikiem. W organizacji festynu pomogły wolontariuszki: Julia Śmiałek, Maja Gajewska, Agnieszka Falis, Agnieszka Gajewska oraz Katarzyna Urbanik.

DSC05633

DSC05536

DSC05528  kopia

DSC05644

DSC05775

Sponsorzy imprezy:
Fundacja Mondo Cane Inspektorat Wieluń Romualda Czyż, Intermarche Wieluń, Carrefour Polska, Społem PSS Tęcza w Wieluniu, Stacja Doświadczalnej Oceny Odmian w Masłowicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Bardzo dziękujemy.

DSC05791