"Ludzie i ich pasje" - prof. dr hab. Andrzej Marciniak

1 aIMG 4646

13 lutego w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się 29. spotkanie z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Wielunia, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Naszym gościem był wybitny wielunianin, wieloletni Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Andrzej Marciniak. Prelegent przedstawił Studium z tematyki prawnej „Pana Tadeusza”.

Niezwykle erudycyjnego wykładu wysłuchali m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, którego absolwentem jest Pan Profesor. W trakcie prelekcji fragmenty „Pana Tadeusza” czytała Maria Szymańska uczennica I LO.

3 aIMG 4660

5 aIMG 4622