Relacja ze spotkania z Anną Brzezińską

IMG 4242

28 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu naszym gościem była Anna Brzezińska, ceniona pisarka i mediewistka. Autorka opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem książek i o drodze jaką przebyła od tworzenia literatury fantastycznej do literatury historycznej. W 2017 r. ukazała się najnowsza powieść pisarki „Córki Wawelu”, opisująca życie kobiet z różnych warstw społecznych w czasach Jagiellonów. Książka napisana z rozmachem i wyjątkową dbałością o szczegóły. Anna Brzezińska w niespotykany sposób potrafi zaciekawić słuchacza historią Polski. Powołując się na źródła, malowniczymi opowieściami przeniosła uczestników spotkania w odległą epokę. Spotkanie poprowadziła Magdalena Pioruńska - politolog, anglistka, autorka książki "Twierdza Kimerydu".
Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

IMG 4259