Uczniowie SP 5 z wizytą w Filii w Dąbrowie

IMG 815143896

W dniu 08.11.2023 r. Filia Biblioteczna w Dąbrowie gościła Panią Iwonę Lesiak wraz z uczniami klasy V Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu. Temat spotkania związany z zbliżającym się Świętem Niepodległości jest bardzo ważny i symboliczny. Młodzież miała okazję podzielić się swoją wiedzą na temat patriotyzmu, wolności, solidarności i ofiarności, co z pewnością przyczyni się do kształtowania ich wartości obywatelskich.

Omawianie tych zagadnień podczas rozwiązywania krzyżówki jest kreatywnym i interaktywnym sposobem nauki, który na pewno przyciągnął uwagę uczniów. Śpiewanie pieśni patriotycznych, w tym "Pierwsza brygada", jest znakomitym sposobem na wyrażenie miłości do ojczyzny i uczczenie bohaterów narodowych.

Dodatkowo, wykonywanie kotylionów w polskich barwach narodowych to piękny gest upamiętnienia Święta Niepodległości. To świetna okazja, by pokazać szacunek dla historii Polski i jej walki o niepodległość.

Takie spotkania mogą przyczynić się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na temat historii swojego kraju oraz kształtowania ich tożsamości narodowej

IMG 812443886

IMG 816643892