Wakacje w Filii w Dąbrowie

Filia Biblioteczna w Dąbrowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników kilka propozycji spędzenia wolnego czasu. Przygotowane formy cieszyły się zainteresowaniem.

5 lipca 2016 r., odbyły się zajęcia, na których dzieci wykonały gniotki czyli balony napełnione mąką ziemniaczaną oraz ozdobione wstążkami i kawałkami włóczki. Gniotek to stara zabawka, prosta w wykonaniu, pomaga w odstresowaniu się i poprawia humor.

Czas wakacji to zawsze okazja do zawierania nowych znajomości, a wspomnienia utrwalone we własnoręcznie wykonanym i ozdobionym pamiętniku mają wyjatkowy urok. 8 lipca, odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy chętnie wykonali i ozdobili swoje pamiętniki.

Lato kusi bogactwem owoców będących idealnym uzupełnieniem posiłków, a te wykonane samodzielnie sprawiają najwięcej satysfakcji. W dniu 29 lipca, przekonali się o tym młodzi czytelnicy na zajęciach kulinarnych "Owocowe inspiracje" połączonych z degustacją przygotowanych deserów i sałatek owocowych.

8 sierpnia miały miejsce zabawy z plasteliną. Plastelina jest interesującym tworzywem, z którego można wyczarować wiele interesujących rzeczy i kształtów. Uczestnicy zajęć to kolejne pokolenie młodych twórców, którzy w swoich pracach wykazali się pomysłowością i wyobrażnią.

W dniach 12 i 16 sierpnia dzieci tworzyły swoją bajkową rzeczywistość. Zajęcia odbyły się pod hasłem "W moim magicznym domku" pokazały, iż najlepszą zabawą jest tworzenie własnego świata z prostych materiałów przy odrobinie fantazji.

[widgetkit id=59]